Świadome dbanie o ciało

Wszystkie kosmetyki ekologiczne oraz ich właściwości można poznać na stronach internetowych. Jak piszą sami właściciele firmy, internetowy sklep powstał głównie po to, by każdy mógł odkryć bogatą ofertę kosmetyków naturalnych i organicznych będących alternatywą dla zalewających nas sztucznych produktów i konserwantów. Każdy, kto chce świadomie i skutecznie dbać o własne ciało i urodę powinien wybierać jedynie eko kosmetyki, przygotowywane z najlepiej wyselekcjonowanych składników naturalnych.

Kosmetyki organiczne z całego świata

Kosmetyki ekologiczne najlepszych marek produkowane we Francji, Wielkiej Brytanii oraz Nowej Zelandii. Kosmetyki organiczne i naturalne można rozpoznać przede wszystkim po obecności znaków odpowiednich certyfikatów na opakowaniach. Obecnie na świecie działa około 30 organizacji przyznających certyfikaty ekologiczne, zrzeszonych w Międzynarodowej Federacji Rolnictwa Ekologicznego (IFOAM). Przy wyborze biokosmetyków warto więc zwracać uwagę na certyfikaty bowiem jedynie oznaczone nimi produkty kosmetyczne dają gwarancję, że nie tylko użyte w nich surowce, ale i całościowy proces wytwarzania jest ekologiczny.

Odżywienie odmłodzenie, elastyczność

Szeroka oferta kremów nawilżająco-odżywczych o przyjemnej konsystencji, polecana jest wszystkim osobom o delikatnej i suchej skórze. Zawarty w kosmetykach olejek jojoba oczyszcza pory uwalniając z nich wszystkie zanieczyszczenia, „udrażniając” skórę podczas gdy witamina A z ekstraktu z karoty przeciwdziała infekcjom skóry i pomaga w jej zrównoważeniu. Olejki eteryczne zawarte w kremach mają działanie relaksująco-pobudzające a ich połączenie z woskiem pszczelim zmiękcza skórę i nie zatyka porów, co pozwala skórze oddychać. Kremy ekologiczne Organicum idealnie nadają się do stosowania zarówno w ciągu dnia jak i na noc oraz polecane są osobom noszącym soczewki kontaktowe, ze względu na swoją konsystencję i organiczne, bezpieczne składniki.

Wszystkie osoby ceniące sobie ekologiczne składniki i dbające o swoje ciało Organicum zaprasza do odkrywania unikalnego świata kosmetyków naturalnych i czerpania z ich esencji!