Choć na całe szczęście coraz częściej chadzamy do gabinetów dentystycznych, to jednakowoż ciągle nie jesteśmy zasadniczo społeczeństwem, gdzie po prostu większość osób ma zdrowe uzębienie. Ostatnio zostało w Internecie zamieszczone, że parodontoza dotyka około 80% zamieszkujących Polskę.

To ogromne liczby, które fantastycznie pokazują, iż najczęściej napotykamy na takich ludzi, którzy muszą jak najszybciej udać się do dentysty. W szczególności, że polska stomatologia na szczęście cechuje się coraz porządniejszym standardem. Prawda jest taka, iż nie trzeba obawiać się gburowatych dentystów, którym w sumie bliżej do miana sadysty, niż doktora. I po prawdzie, sprzęt również jest coraz porządniejszy.

Z zębami jak z przestępstwami – najbardziej istotna jest odpowiednia prewencja. A więc paradontoza albo ciągłe bóle zęba w żadnym razie nie pojawiają się u takiej osoby, która potrafi zadbać o godny stan swojego uzębienia. Wiadoma kwestia: często po wielu latach zaniedbań trudno w nieodległym czasie dojść do ładu, lecz prewencyjne działania to coś odpowiedniego dla trochę młodszych ludzi, którzy na szczęście mają czas.

Bardzo cieszy, że rozwój stomatologii jest w dzisiejszych czasach aż tak bardzo szybki. Zatem to znaczy, iż nawet jeśli narzekamy na braki w uzębieniu, na całe szczęście bycie szczerbatym nie jest nam pisane. W końcu implanty zębowe są w ostatnim czasie wstawiane niemal hurtowo. Drogi to koszt, trudno tego nie zauważyć, ale jakby nie patrzeć posiadanie pełnego uzębienia to istotniejsza sprawa. Niektórzy ludzie biorą pożyczkę na implanty zębowe, ponieważ wiedzą, że brak uzębienia powoduje, iż będzie wyłącznie gorzej.

Takowy implant ma również taką zaletę, że zapewne będzie z nami do końca trwania życia. Co prawda dużo zapłacimy, lecz przynajmniej wreszcie będziemy właścicielami ładnego uśmiechu. Dlaczego wiele osób nie śmieje się często? Właśnie z tego powodu, iż bądź co bądź wstyd związany z uzębieniem jest spory.